To musisz wiedzieć!

Mycie parowe jest jedną z najbezpieczniejszym metod mycia pojazdów dla karoserii. Ma zdecydowanie lepsze właściwości penetrujące brud, jest bezpieczne dla różnych powłok, odtłuszcza czyszczone powierzchnie oraz sprawie, że są nieskazitelnie czyste!

Mycie pojazdów

 

Obejmuje parowe mycie karoserii wraz z szybami oraz felgami. Dodatkowo czyszczone są progi wewnętrzne, zawiasy, uszczelki oraz komora wlewu paliwa.

Wszystkie powierzchnie stają się nieskazitelnie czyste i odtłuszczone oraz wolne od wszelkich zabrudzeń, nawet tych najbardziej uporczywych.

Całość dopełnia nabłyszczenie karoserii oraz dressing opon co znacząco podwyższa walory estetyczne i sprawia, że nasz samochód wygląda prawie jak nowy!

Czyszczenie wnętrz

Zaczynamy od parowego mycia deski rozdzielczej oraz elementów plastikowych wewnątrz pojazdu. Jest to bardzo ważny etap, ponieważ pozbywamy się wszelkich zanieczyszczeń oraz odtłuszczamy i przygotowujemy powierzchnię przed nałożeniem dressingu.

Następnie czyszczeniu i dezynfekcji poddawane są fotele, a następnie otwory wentylacyjne, prowadnice pod fotelami oraz dywaniki. Na koniec myjemy szyby oraz dokładnie odkurzamy podłogę.

Po całym zabiegu wnętrze pojazdu jest odświeżone, zdezynfekowane i pozbawione zanieczyszczeń. Jego wygląd sprawia, że czujemy się w nim prawie jak w nowym samochodzie!

O tym musisz pamiętać!
 

Regularne czyszczenie pomoże w zachowaniu nie tylko walorów estetycznych, ale także higieny wnętrza. Zalegający kurz i drobnoustroje w samochodzie mogą wywoływać niepożądane reakcje naszego organizmu, a także wpływają na zużycie elementów wewnątrz pojazdu.

Pranie tapicerki

Usługa ta zaczyna się od wyprania podsufitki i jest ona wykonywana w zależności od stanu technicznego tego elementu. Następnie przechodzimy do foteli.

 

Wstępny oprysk detergentem umożliwi zmiękczenie brudu oraz jego wstępne rozpuszczenie. Kolejnym krokiem jest dokładne mechaniczne szczotkowanie materiału tak, aby pozbyć się tych najcięższych zabrudzeń.

 

Z kolei aktywna piana wnikając w strukturę fotela pomaga go przepłukać, a dokładne jego odkurzenie (odwilgocenie) pozostawia tapicerkę nieskazitelnie czystą! Ten sam zabieg jest powtarzany przy praniu podłogi oraz tapicerki w bagażniku.

Ważne!

 

W tapicerce samochodowej, szczególnie na fotelach, zagnieżdżone są roztocza oraz inne szkodliwe mikroorganizmy. Istotne jest, aby conajmniej raz w roku, a najlepiej po sezonie letnim i zimowym, poddać wypraniu całej tapicerki, aby zachować nie tylko jej czystość ale i higienę użytkowania!

Ozonowanie i dezynfekcja

Ozonowanie to doskonała i ekologiczna metoda, która nie tylko odkazi wnętrze samochodu, ale pozwoli Ci pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Ozonowanie jest metodą bezpieczną, a jej główną zaletą jest fizyczne usuwanie brzydkich zapachów, a nie ich maskowanie.

Połączenie parowego mycia i czyszczenia pojazdów wraz z ozonowaniem daje najlepszy skutek w walce nie tylko z zabrudzeniami, ale także z bakteriami, roztoczami i wirusami, które zagnieżdżają się w naszych pojazdach!

Największe siedlisko mikroorganizmów znajduje się na takich elementach jak kierownica, lewarek zmiany biegów, przyciski funkcyjne, klamki. Warto zadbać o ich regularną dezynfekcję, pozbywając się tym samym bakterii.

Czy wiesz, że...

 

Tylko na samej kierownicy znajduje się więcej bakterii niż w publicznej toalecie! Wiele osób spędza w samochodzie nawet kilka godzin dziennie. Nie wszyscy jednak pamiętają o regularnym i dokładnym sprzątaniu oraz dezynfekcji jego wnętrza. Dlatego tak ważne jest, aby sprzątanie samochodu uzupełnić parową dezynfekcją i ozonowaniem.

Myjnia parowa EcoSteam

Krzysztof Gajda

ul. Geodetów 1a

35-328 Rzeszów

NIP: 813-377-60-11

Telefon: 576 070 303

E-mail: kontakt@ecosteam.pl

© 2020 by Krzysztof Gajda. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon